Fiyat Teklifi İsteyin

Baskı Çeşitleri ve Farkları, Alina Bileklik, Slikon Bileklik, Otel bileklikleri, Festival Bileklikleri

Baskı Çeşitleri ve Farkları

Serigraf (Düz) Baskı

Serigrafi çok yönlü bir baskı metodudur, bu da onu çok çeşitli ürünler için mükemmel bir seçim haline getirir. Süreç, basılacak her farklı renk ve tasarım için tekrarlayarak örgü şablonundan mürekkep itilmesiyle başlar. Tasarımı oluşturmak için şablon üzerine emülsiyon adı verilen kalın bir materyal sürülür. Son olarak, kullanılan mürekkebin sertleşmesi için kurutucudan geçirilir. 

Tampon Baskı

Tampografi olarak da bilinen tampon baskı kauçuk bir damganın mürekkep kullanılarak ürünlere baskı tamamlanıncaya kadar basılmasıdır. Damgalar çeşitli boylarda ve yoğunluklarda olduğundan her boy ürün için kullanma imkanı vardır. Renk değişimini önlemek için her damgada mürekkep yenilenmelidir.

Dijital (CMYK) Baskı

Bazen dört/ tam renkli işlem veya CMYK baskı olarak anılır, dijital baskı bir dijital görüntüyü bir ürüne aktarmak için bir Inkjet yazıcıya veya lazere dayanır. Renk seçenekleri sınırsızdır, bu da çok renkli logolar veya tasarımlar için popüler bir seçimdir.

Gömme ve Kabartma Baskı

Kabartma işlemi, oyma/kalıplama/damgalama işlemlerini de içeren tasarımı ürünün üzerinde yükseltilmiş haliyle basma yöntemidir. Gömme ise bunun tam tersi olarak tasarımın ürün üzerinde girintili bir şekilde basılmasıdır. Her iki işlemde de metal kalıplar ile sıkıştırılıp baskı uygulanan tasarım daha sonra yüksek sıcaklıkta kurutulur.

Sublimasyon Baskı (Sıcak Baskı)

Isı transferi veya termal baskı, yüksek sıcaklıklara dayanabilen özel bir Teflon kaplı kağıt kullanır. Kağıdın arkası, herhangi bir aşınma veya yıpranma olmaksızın bir ürüne yapışan güçlü yapıştırıcılar ile kaplanmıştır. Büyük endüstriyel makineler veya ısı presleri, tasarımı kağıttan ürüne aktarmak için kullanılır.

Lazer Kazıma

Gravür işlemi, ekipmanın bir elektrik kaynağına bağlanmasıyla gerçekleştirilir. Enerji geçtikten sonra, elektronlar fotonlar verir. Cihazın içindeki aynalar, fotonları konsantre bir ışık demetine odaklar ve ürünün kendi dokusuna kazınır.

Nakış 

Nakış sadece yastık ve battaniyeler oluşturmak için değildir. Endüstriyel dikiş makineleri bilgisayarlı olduğundan, binlerce ürün daha önce hiç olmadığı kadar hızlı bir şekilde özelleştirilebilir.