Fiyat Teklifi İsteyin

Ürünlerinizin Tasarımı İçin Püf Noktalar, Alina Bileklik, Slikon Bileklik, Otel bileklikleri, Festival Bileklikleri

Ürünlerinizin Tasarımı İçin Püf Noktalar

Markanızla bütünleştireceğiniz ürünler en etkin pazarlama ve reklam yoludur. Peki, maksimum etkiyi sağlamanın doğru yolları nelerdir? Hiç kuşkusuz tasarımın doğru yapılmasıdır.

Tasarımınız Temiz ve Anlaşılır Olsun

Maksimum görünürlük için tasarım kolayca anlaşılır olsun. Kelimelerin ve logonun içiçe çok yakın olduğu tasarımlarda mesajınız her mesafeden okunmayabilir

Küçük ve İnce Yazı Tiplerinden Kaçının

Yazı tipleri ve boyutları bilgisayar ekranından göründüğü gibi hayata geçmeyebilir. Genel olarak, 6 punto veya daha küçük bir yazı tipi kullanmaktan kaçının. El yazısı ultra ince çizgiler içerdiğinden, el yazısı tipleri genellikle önerilmez

Dijital Baskılarda Çözünürlük

Ürünlerinize dijital baskı uygulamak istiyorsanız görselin en az 300 dpi olduğundan emin olun. Genel olarak, web'de bulduğunuz görüntüleri veya herhangi bir programla birlikte verilen küçük resimleri kullanmaktan kaçının. Web görüntüleri tipik olarak, önerilen 300'ün çok uzağında, 72 dpi'de gelir.

Renk Düzeni

Ürünün rengi ile tasarımda kullanılan renkler ne kadar kontrast (zıt) olursa tasarım ürün üzerinde o kadar belirgin olacaktır. Yaratmak istediğiniz etkiye göre tasarım renkleri ile ürün rengini bir arada tahlil etmeyi ihmal etmeyin. Yumuşak geçişler tercih ediyorsanız sadece gömme ya da kabartma baskı tercih edebilirsiniz.

Renk Profillerinin Farkında Olun

Baskıda tipik olarak mavi, kırmızı, sarı ve siyah (CMYK) profili kullanılır, kullandığımız ekranlar ise kırmızı, yeşil, mavi (RGB) renk profili kullanır. Baskıda RGB renk profili CMYK’ya dönüşür. Sonuç olarak ekranda gördüğünüzden farklı bir renk ortaya çıkar. Renk profilerine dikkat edin, Alina Bileklik tasarım ekibi size doğru renk profiliyle sunum yapar.

Şablonlarla Çalışma

Her ürünün baskı alanı farklıdır, tasarımı mutlaka doğru şablon üzerinde görün ve gerekli değişiklikleri şablon üzerinden yapın.

Zaman Sınırlaması

Doğru ve istediğiniz tasarıma ulaşmak bazen tasarım çalışmasının defalarca yapılmasıyla gerçekleşir. Bunun için tasarım çalışmanızı son güne bırakmamaya çalışın. Unutmayın tasarım onayı olmadan üretim süreciniz başlamayacaktır.